Aromaterapie

Aromaterapie

Velmi se zajímám o aromaterapii a v současné době ji studuji na seminářích.

Je to tak nádherné mít krásně provoněný prostor, ve kterém se zdržujeme, používat olejíčky na pomazání, masáže, harmonizaci a také například na provonění prádla atd. 

Aromaterapie, pracuje s esenciálními oleji a je založena na zkoumání působení koncentrovaných výtažků z rostlin a zkoumání jejich vlivu na živý organismus. Éterické oleje se aplikují pro zlepšení a podporu fyzické, psychické i duševní pohody. 

První zmínky o aromaterapii jsou velmi staré, najdeme je u Sumerů, ve starověké Indii, v čínských lékařských textech. Nejbohatší tradicí v užívání aromaterapeutických olejů má starověký Egypt, odkud se umění rozšířilo do Řecka a odtud do Římské říše. V novodobé historii začal  na začátku 20. století pojem aromaterapie šířit francouzský chemik René Gattefossé. 

Ve své poradně mám v současnosti olejíčky od znaky Hanna Maria Therapy, které používám při svých kineziologických sezeních s klienty, na provonění prostoru a podporu procesu. Používám již namíchané směsi a to Čakrární řadu a Živlovou řadu. Tyto olejíčky je možné samozřejmě si i zakoupit a odnést domu.